Güncel Haberler

Aksaklıklar tartışmaya açık olmayan değerlerimizle ilgili hassasiyetimiz nedeniyle yaşanmıştırFenerbahçe

Sarı-lacivertli kulüp, Suudi yetkililerin skandal tutumu nedeniyle iptal edilen, Galatasaray ile oynanması planlanan Süper Kupa maçına ilişkin yazılı açıklama yaptı. Kulübün yayınladığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“29 Aralık 2023’te yapılması planlanan Süper Kupa finali ve bu süreçte yaşanan olaylardan doğan gündeme ilişkin kısa bilgi verme zorunluluğu vardı. Öncelikle şunu belirtmek isteriz: “Çok onur duyduğumuzu belirtiriz. Milletimizin tüm süreçte yanımızda olduğunu görmekten mutluluk duyuyoruz. Bu zorlu süreçte bize güç ve destek veriliyor. Bağış yapan herkese şükranlarımızı sunuyoruz.

Ülkemiz, Cumhuriyetimiz, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve milletimiz, ülkemizdeki tüm spor kulüpleri gibi Fenerbahce’nin de en yüksek değerleridir.

Bu değerleri kupaların, sportif rekabetin, finansal beklentilerin, siyasetin, kısacası her şeyin üstünde tutuyoruz. “Süper Kupa finali öncesi yaşanan aksaklıklar, tartışılmaz değerlerimize olan hassasiyetimizden kaynaklanmıştır ve bunun ötesinde başka bir sebep ve amaç yoktur.”

“Komplo teorileriyle alakası yok”

“Süper Kupa finalinin iptal edilmesiyle oluşturulan gündemin daha sonra diplomasi, siyaset ve komplo teorileriyle dolu bir mücadele ortamına sürüklenmesine şaşırdık. Bu gündemin dış politikayla, siyasetle, komplo teorileriyle hiçbir alakası yok.

Kamuoyunda yanlış yönde yürütülen tartışmaların bir an önce son bulması en büyük dileğimiz. Sporun siyasetten uzak olması gerektiğini hatırlatarak; Herkesi sporla siyaseti birbirine karıştırmadan, sporu siyasi rekabet malzemesi haline getirmeden, sağduyuyla hareket etmeye davet ediyoruz.

SÜPER

Özellikle şunun altını çizmek isteriz; Süper Kupa finalinin organizasyonunda yaşanan sorunlar sadece iki kulübün taleplerinin kabul edilmemesiyle sınırlı değil.

“Maça katılmama kararı her iki kulüp tarafından alınmış olsa da, sadece Kulübümüzü hedef alan, gerçekçi olmayan, spekülatif açıklama ve mesajlar paylaşan, iftira ve asılsız suçlamalarda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatacağımızı kamuoyunun bilgisine sunmak isteriz. liderlerimiz.”

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Suudi Arabistan'daki Süper Kupa krizinden yeni detay!  Soyunma odalarına girip askerleri topladılar...Suudi Arabistan’daki Süper Kupa krizinden yeni detay! Soyunma odalarına girip askerleri topladılar…
Galatasaray'da ayrılık kararı!  2 yıldızın isimleri ödünç alınmıştır...Galatasaray’da ayrılık kararı! 2 yıldızın isimleri ödünç alınmıştır…
2024'e ilişkin dikkat çeken açıklama: 2024, Galatasaray'ın yılı olabilir2024’e ilişkin dikkat çeken açıklama: 2024, Galatasaray’ın yılı olabilir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu