Güncel Haberler

Alevler apartmanları yuttu! Kenya’da doğal gaz patlaması: Yüzlerce kişi yaralandı

Hükümet sözcüsü, Embakasi bölgesinde saat 23.30 sıralarında bir kamyonun taşıdığı gazın patlamasının ardından “dev bir ateş topu oluştuğunu” söyledi.

ÇILGIN OLABİLİR

Patlamada bazı ev, iş yeri ve araçlarda hasar meydana geldi; Görüntülerde alevlerin apartman yüksekliğine kadar ulaştığı görülüyor.

Hükümet yetkilileri patlamanın bir gaz tesisinde meydana geldiğini söyledi.

3

Mwaura, patlamadan kaynaklanan ateş topunun “geniş bir alana yayıldığını” ve uçan bir gaz kapsülünün giyim ve tekstil deposuna çarparak alev almasına neden olduğunu söyledi.

Yangının çok sayıda apartmana da sıçradığı belirtildi.

4

25 ÇOCUK

Görgü tanıkları yerel basına patlamanın hemen ardından bir sarsıntı hissettiklerini söyledi. Yaralıların çoğunda solunum yolu yaralanmalarının olduğu ve aralarında en az 25 çocuğun da olduğu bildirildi.

Yaralılardan Boniface Sifuna, Reuters haber ajansına yaşadıklarını şöyle anlattı: “Kaçmaya çalışırken patlayan gaz tüpü beni yaktı. Tam önümde patladı ve çarpması beni yere düşürdü. yerdeyken alevler etrafımı sardı. Şans eseri yeterince güçlüydüm ve kaçmayı başardım.”

5

İsimsiz bir görgü tanığı Nation gazetesine “büyük patlamalar, devasa ateş topları, çığlık atan ve daha fazla patlama korkusuyla her yere koşan insanlar” dedi.

Keşfetmek
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Karamsarlık dalgasını demokrasimiz açısından korkutucu buluyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Karamsarlık dalgasını demokrasimiz açısından korkutucu buluyoruz
Elleri cebinde evden çıkıp cinayet işledi!  Kelepçelenip cezaevine gönderildiElleri cebinde evden çıkıp cinayet işledi! Kelepçelenip cezaevine gönderildi
Vicdanları yaralayan olay!  Çaldığı köpeğe işkence yapıp görüntüleri sahibine gönderdiVicdanları yaralayan olay! Çaldığı köpeğe işkence yapıp görüntüleri sahibine gönderdi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu