Güncel Haberler

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sisi ile kritik görüşme!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Olağanüstü Ortak Zirvesi” için bulunduğu Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah El Sisi ile bir araya geldi.

Toplantıda İsrail’in Gazze’ye yönelik şiddetini her geçen gün artıran saldırılarına ilişkin son gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’deki masum sivillere yönelik insan hakları ihlallerinin uluslararası hukuk çerçevesinde cezalandırılması gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin’de kalıcı barışın sağlanması için Türkiye’nin yoğun diplomatik trafiğini anlatarak, ülkenin Gazze’ye insani yardım ve sağlık hizmeti sağlanması konusunda iş birliğine hazır olduğunu vurguladı.

ERDOĞAN, SUUDİ ARABİSTAN’IN VELİAT PRENSİ İLE GÖRÜŞTÜ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Salman bin Abdülaziz El Suud’la da görüştü. Görüşmede İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve ateşkesin sağlanması için alınabilecek tedbirler ele alındı.

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in saldırılarının katliam boyutuna ulaştığını, bu katliamın sona erdirilmesi ve bölgede barışın sağlanması için İslam dünyasının el birliğiyle çalışması gerektiğini söyledi.

Erdoğan ayrıca, Türkiye’nin insani yardım faaliyetlerinin devam ettiğini, yaralılara tıbbi yardım sağlanması için başlatılan çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Konya'da korkunç kaza!  5 kişi öldüKonya’da korkunç kaza! 5 kişi öldü
İstanbul'da zor anlar!  Uçaklar havada daire çizmek zorunda kaldıİstanbul’da zor anlar! Uçaklar havada daire çizmek zorunda kaldı
İslam İşbirliği Zirvesi'nden Gazze Deklarasyonu! İslam İşbirliği Zirvesi’nden Gazze Deklarasyonu!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu