Pazar, Temmuz 21

Gazze’de İsrail askerlerine pusu! Hamas üyeleri tünellerden çıkarak ateşe başladı… Çatışma anları yayımlandı

Gazze’deki insani dram, İsrail ile Hamas arasındaki savaşta daha da kötüleşiyor. Kenti sürekli bombalamaya devam eden İsrail ordusunun geniş bir kara operasyonu gerçekleştireceği konuşuluyor.

Söz konusu küresel saldırının ne zaman gerçekleştirileceği merak konusu olurken; İsrail Savunma Kuvvetleri’nin (IDF) bölgeye daha fazla asker, tank ve zırhlı araç gönderdiği görülüyor. Dün ilk kez savaş yaşandı.

SICAK İLETİŞİM! Hamas İsrail askerlerini pusuya düşürdü

İsrail askerleri, Gazze’nin kuzeyindeki tünel ağına pusu kuran Hamas üyeleriyle çatıştı.

YAYGIN ÇATIŞMA ANLARI

İsrail ordusunun yayınladığı kamera görüntüleri, tank ve buldozerlerin Gazze’nin kuzeyine girdiğini gösterirken, İsrail ordusu yoğun çatışmalarda çok sayıda teröristin öldürüldüğünü duyurdu.

3

“YENİ BİR SÜRPRİZ SALDIRI” İDDİASI.

The Telegraph’ın haberine göre; IDF, yaptığı açıklamada, Hamas’ın yeni bir sürpriz saldırı için İsrail sınırını geçmeye hazırlandığını iddia ederek, “Erez kapısı yakınında görev yapan İsrail askerleri, Gazze Şeridi’ne giden bir tünelden çıkan teröristlerle çatıştı” dedi. dedi.

4

SAVAŞIN YENİ AŞAMASI

İsrail zırhlı kuvvetleri Gazze’de Savunma Bakanı Yoav Gallant’ın “yeni bir aşama” olarak adlandırdığı yeni operasyonlar başlattı.

İsrail güçleri daha önce Gazze’ye yönelik çok sayıda küçük çaplı kara saldırısı düzenlemişti ancak mevcut saldırı, İsrail askerlerinin bölgede gerçekleştirdiği en uzun operasyon olma özelliği taşıyor.

5

EN BÜYÜK ENGEL: REHİNLER

Analistler, İsrail’in düşük yoğunluklu kara saldırısını tercih etmesinin nedeninin Hamas’ın elindeki rehineler olduğuna inanıyor.

5

Günün önemli manşetleri

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cüneyt Özdemir'in sözleri dikkat çekti!  Cüneyt Özdemir’in sözleri dikkat çekti! “Erdoğan artık tarihin doğru yerinde”
Petrol aramalarında güvenliği sağlayacaklar!  Dualarla gönderildilerPetrol aramalarında güvenliği sağlayacaklar! Dualarla gönderildiler
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gergin anlar!  Podyumu kapattılar ve oturuma ara verildi.Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gergin anlar! Podyumu kapattılar ve oturuma ara verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber