Güncel Haberler

İngiltere’den Ukrayna’ya destek: İhtiyaçlarını karşılamaya odaklandık – Son Dakika Dünya Haberleri

Ukrayna Cumhurbaşkanlığı Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, temaslarda bulunmak üzere başkent Kiev’e giden Dışişleri Bakanı Cameron ile bir araya geldi.

Zelenski, geçen hafta açıklanan 500 milyon sterlinlik savunma paketi için İngiliz hükümetine teşekkür etti. Böylesine kritik bir dönemde bu paketin teslimi ve ABD’nin yardım sağlama yönündeki kritik kararı bizim için büyük önem taşıyor.” dedi.

Zelenskiy, Cameron’a cephedeki durum hakkında bilgi vererek, İngiltere’nin yeni yardım paketinde yer alan silahların bir an önce Ukrayna’ya ulaşmasının önemli olduğunu vurguladı.

Görüşmede taraflar, Haziran ayında düzenlenecek Küresel Barış Zirvesi başta olmak üzere uluslararası etkinliklere yönelik hazırlıkları ele aldı.

Cameron, sosyal medya paylaşımında kendisini Kiev’de ağırladığı için kendisine teşekkür etti ve şunları söyledi: “Birleşik Krallık, bölgenizi savunmak ve Ukrayna halkı için müreffeh bir gelecek inşa etmek için ihtiyacınız olan şeyleri size sağlamaya odaklanmış durumda.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu