Pazar, Temmuz 21

Tesla’dan Cybertruck için dikkat çeken yasak! Teslim alan ilk 1 yıl satamayacak

Business Insider’ın haberine göre Tesla, Motorlu Taşıt Sipariş Anlaşması’na yeni kurallar belirleyen Cybertruck’a özel bir bölüm ekledi.

SATILIK DİKKAT ÇEKİCİ ÜRÜN

Bu bölümde yer alan “Aracınızın teslim tarihini takip eden ilk yıl içerisinde aracı satmayacağınızı veya başka bir şekilde satmaya teşebbüs etmeyeceğinizi kabul ediyorsunuz” maddesi dikkat çekti.

Ayrıca bu noktada “Tesla, aracın mülkiyetinin devredilmesini önlemek için ihtiyati tedbir talebinde bulunabilir veya sizden 50.000 ABD Doları veya satış veya devir için elde edilen değerden hangisi daha büyükse tazminat talep edebilir.” ifadesine yer verildi. Tesla gelecekte size herhangi bir araç satmayı da reddedebilir.”

Tesla İADE SEÇENEĞİ

Ancak bir müşterinin Cybertruck’ını satmak için zorlayıcı bir nedeni varsa Tesla’nın onu doğrudan satın almayı kabul edebileceği anlaşılıyor. Bu noktada şirket, kilometre başına 0,25 dolar, makul aşınma ve yıpranma gibi bazı kriterleri dikkate alarak orijinal fiyatı geri alma olasılığından bahsediyor.

Tesla’nın aracı doğrudan satın almak istememesi durumunda şirketin, müşterinin aracı başkasına satmasına izin vermeyi kabul edebileceği söyleniyor.

MÜLKİYET VE ABONELİK DEĞİŞİKLİĞİ

Tesla elektrikli araçlarının kullandığı yazılımların çoğunun abonelik modeli göz önüne alındığında, yeniden satış zor olabilir. Fast Company’ye göre, ayda 199 dolara kadar maliyeti olan Tam Otomatik Sürüş özelliği yeni sahibine devredilemez.

İlk olarak 2019’da duyurulan Cybertruck, Tesla’nın yıllardan beri çıkardığı ilk yeni ürün ve elektrikli pikap pazarını canlandırması bekleniyor.

Günün önemli manşetleri
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kaç gün sürer?  Şehri sardı ve radara yansıdı.Kaç gün sürer? Şehri sardı ve radara yansıdı.
Kahve zincirinde oturan müşterilerin içkilerini alıp yere döktüler!  Savcılık müdahale ettiKahve zincirinde oturan müşterilerin içkilerini alıp yere döktüler! Savcılık müdahale etti
D100'de kaza!  2'si çocuk 6 kişi yaralandıD100’de kaza! 2’si çocuk 6 kişi yaralandı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponspor Bağlantılar: Antalya Haber